Grand Theft Auto V TÜRKÇE YAMA

Popüler oyun serisi Grand Theft Auto’nın en popüler oyunu olan Gta 5 oyunu Türkçeleştiren kurulum dosyaları ve rehberi yer almaktadır. 

GTA 5 2015 yılında çıkmasına rağmen popülerliğinden bir şey kaybetmemişe benziyor. 2021 yılında hala Twitch’de izlenme rekorları kırmakta, Steam ve Epic Games’da en çok satılanlar listesinde hala ilk sıralarda yer alarak sürekli yeni oyuncular tarafından satın alınmaya devam ediyor

Teşekkür

GTA 5 oyunun Türkçe çevirisini yapan TechnoGame ekibine ve kurulum dosyasını hazırlayan GTATR ekibine teşekkür ediyoruz.

Türkçe Yama Çeviri Durumu

%100 menü ve %100 altyazı (Çevirmenler tarafından belirtilen çeviri yüzdeleri)

GTA 5 Türkçe Yama Kurulumu

 1. Oyunu kapatın ve ardından konudan indirdiğiniz Türkçe yama dosyasını Winrar ile açın ve masaüstüne bir klasöre çıkartın.
 2. Türkçe yama dosyası içerisinde yer alan ovisetup.exe yazılımını çalıştırın. Next ve Continue seçeneklerine tıklayarak OpenIV kurulumunu tamamlayın. Masaüstüne kısayolu oluşturulacak OpenIV isimli.
 3. Kurulum bitince OpenIV yazılımını çalıştırın. Açılan pencerede Grand Theft Auto V hemen altında Windows’a tıklayın ve 30 sanıye kadar programın yuklenmesini bekleyin.
 4. Program açılacak ardından sırasıyla üst menüde yer alan Tools -> ASI MANAGER tıklayın. Açılan pencerede hem ASI Loader hem OpenIV.ASI yanında bulunan install seçeneğini aktif edin. Onay isterse onaylayın bu işleminizi.
 5. Devamında tekrar başa gelin ve üst menüde Tools seçeneğinden Package Installer tıklayın. İndirdiğiniz kurulum dosyası içerisinde yer alan GTATR – GTA V Turkce Yama v1.7.oiv dosyasını seçin vebutonuna tıklayın. Açılan pencerede Mods Folder seçeneğini işaretleyin. Kurulum 1-2 dakika sürebilir sabırlı olun.
 6. Kurulum tamamlandı. Oyun içi altyazıları aktif etmek için. Oyun ayarlarından aktif etmelisiniz.

Uyarı: GTA ONLINE girerken Türkçe yamayı pasif hale getirmelisiniz. Hikaye modunu rahatlıkla Türkçe oynayabilirsiniz, GTA 5 Türkçe yama ban sebebi değildir hikaye modunu oynarken. Devamında Türkçe Yama nasıl pasif edilir onu anlatalım.

GTA 5 Türkçe Yama Pasif Hale Getirme

  1. Oyunu kapattıktan sonra kurmuş olduğunuz OpenIV yazılımını tekrar çalıştırın.
  2. Yukarıda yer alan Tools altında ASI MANAGER‘e tıklayın.
  3. Açılan Pencerede ASI Loader‘in yanında Unistall‘a tıklayın. Türkçe yamayı silmez sadece pasif hale getirir.
  4. Tüm pencereleri kapatın ve oyunu başlatabilirsiniz.

TÜRKÇE YAMAYI TEKRAR AKTİF hale getirmek için ASI Loader’ın yanında bulunan seçeneği tekrar tıklamalısınız.

GTA 5 Türkçe Yama İNDİR Rar Şifresi: www.teknotipi.com

Check Also

BioShock Infinite Türkçe Yama

Sevilen fps oyunlarından BioShock Infinite oyunseverler için yeri apayrı bir oyun. Bu konuyu hazırlayan benim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.