WordPress Şifresini Phpmyadmin’den Değiştirme Yolu

Bu konuyu okuyorsanız WordPress de admin paneli şifresini unutmuş ve phpmyadmin üzerinden değiştirmek istiyorsunuz demektir.

E-posta dan sıfırlama yapamadığınız noktada veritabanından şifre değiştirmek oldukça işe yarıyor. Normalde WordPress üzerindeki kullanıcı profilinizde bir mail adresi girdiyseniz, şifremi unuttum diyerek mail ile şifre sıfırlama yapabiliyorsunuz. Eğer sunucuda php mail() fonksiyonu kapalı ise e-posta gelmiyor haliyle. O zaman tek çareniz wordpress admin şifresini Phpmyadmin üzerinden değiştirmelisiniz. Bu konuda size yardımcı olacağız.

ilk olarak phpmyadmine giriş yapıyoruz ve buradan şifresini sıfırlayacağınız wordpress sitemizin kullandığını veri tabanını seçiyoruz. Ardından  wp_users tablosu bularak tıklayın.

user_pass tablosunnda işlem yapacağız. Bu tablo içerisinde giriş şifresi MD5 formatında tutulur. Bu nedenle yeni şifremizi de MD5 olarak girmemiz gerekiyor. Endişelenmeyin md5’i bilmenize gerek yok

Şimdi admin şifresini 123456 yapacağız.

$1$gAWzXsJ0$rmE8dbHfx7OnHJpC4m09h0 Bunu kopyalayıp user_pass tablosu içerisine yapıştırın.

Artık şifre olan 123456 ile wordpress yönetim paneline giriş yapabilirsiniz. Eğer yeni şifrenizi basit yaptıysanız panele giriş yaptıktan sonra tekrar değiştirmeyi unutmayın. Çünkü bu şifre kolay tahmin edilebilir ve değiştirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir