Ana içeriğe atla

Mass Effect 1 Türkçe Yama Kurulumu Resimli Anlatım

Mass Effect 1 oyununa ait türkçe yama dosyası ve kurulum rehberi yer almaktadır.

Sevilen oyun serilerinden Mass Effect 1 oyununu türkçe dil paketi kurarak oyun içi diyalogları ve menüleri Türkçe’ye çevirebilirsiniz. Bu sayede Türkçe Mass Effect’den aldığınız keyfi arttırmak mümkün olacak.

Teşekkürler

Mass Effect 1 Türkçe Yamayı hazırlanmasında emeği geçen Doğukan Kartal, Nazife Kartal, Ömür Kantar Umut Furkan Demirkol, Cemil Türe, Sinan Saçoğlu, Doğukan(Steam: Eleum Knight), Doğuş Kılıç’a TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Türkçe Yamadan Resim


Türkçe Yama Hakkında

 • Kurulum talimatlarına adım adım gerçekleştirin.
 • Kurulum sonrası Mass Efect oyun içi ayarlarından alt yazılar seçeneğini açın.
 • Mass Ffect Türkçe yaması oyunun Steam ve Origin uyumludur içiniz rahat olsun.
 • Türkçe yamaya oyun dlc leri dahil değildir.
 • Türkçe yamada argo ve küfür içerikli çeviriler mevcuttur.

Türkçe Yama Kurulumu

 1. İlk olarak Mass Effect Türkçe Yama dosyasını yazının sonundan indirin.
 2. İndirdiğiniz Mass Effect Türkçe Yama v1.0 adlı dosyaya sağ tık-klasöre çıkart yapın. Bu sırada çıkan sorulara Evet diyerek onay verin. (Bundan sonra sorulacak tüm değiştirilsin mi sorularına evet cevabını verin).
 3. 1. adım ve 2. adım diye 2 tane klasör göreceksiniz, sakin olun ne yapacağınızı açıklayacağız 🙂
 4. 1. adımda yer alan Türkçe karakter dosyasını açın ve içindeki 1- Fontlar dosyasına girin. Buradaki 2_Biomass ve 2_Tigensu dosyalarını kopyaladıktan sonra, C: >Windows >Fonts dosyasının içine taşıyın.
 5. Ardından Fontların etkinleştirilmesi dosyasının içindeki BIOGuiResources adlı dosyayı kopyalayın ve ardından; Belgeler >Bioware >Mass Effect >Config doyasının içine atın.
 6. 2. adım a geldi sıra Kurulum adlı dosyaya girin ve CookedPC adlı kuruluma sağ tıklayıp, Yönetici olarak çalıştır uygulayın.
 7. Kurulum başlarken Mass Effect oyununuzun yüklü olduğu dosya yolunu Gözat… seçeneğiyle belirtmeniz gerekiyor. ( Örneğin C:Program Files(x86)\Steam\steamapps\common\Mass Effect\BioGame).
 8. Açılan pencereden oyunun yüklü olduğu dosya yolunu seçerken en son BioGame dosyasını seçerek Tamam deyiniz ve Çıkart seçeneğine basınız.(Örnek C:Program Files(x86)\Steam\steamapps\common\Mass Effect\BioGame)
 9. Oyun ayarlarından alt yazıları aktif yapın. İşte bu kadar.
MASS EFFECT TÜRKÇE YAMA İNDİR

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Wordpress Domain Değiştirme SQL kodları

Wordpress sitenizin domain değişikliği oldukça basit.İlk olarak Ftp üzerinden dosya yedeğinizi sunucuya yükleyin. Ardından phpmyadmin üzerinden mysql veritabanını upload ettikten sonra veritabanı adına tıklayın. sql menüsüne tıklayın açılan pencerede içerisinde bu kodları çalıştırın. Domain isimlerini kendi site isminize göre değiştirmeyi unutmayın. UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, 'http://www.eskialanadi.com', 'http://www.yenialanadi.com') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl'; UPDATE wp_posts SET guid = replace(guid, 'http://www.eskialanadi.com','http://www.yenialanadi.com'); UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, 'http://www.eskialanadi.com', 'http://www.yenialanadi.com');

9 Adımda Mobil Oyun Yapın

1. Fikir Bulma: İyi bir mobil oyun yapmak için öncelikle bir fikir bulmanız gerekiyor. Bu fikirler oyun dünyasından veya günlük hayattan olabilir. Önemli olan oyunun ilgi çekici, eğlenceli ve yenilikçi olmasıdır. Örneğin günlük hayatınızda gördüğünüz veyaşadığınız bir konuyu senaryolaştırmaya çalışmaktan başlayabilirsiniz. 2. Araştırma: Fikirlerinizi geliştirirken piyasada benzer oyunlar olup olmadığını araştırmalısınız. Bu, oyunu yaparken karşılaşabileceğiniz sorunları önlemenize veya oyunu daha da geliştirmenize yardımcı olacaktır. 3. Platform Seçimi: Mobil oyun yaparken, hangi platformu seçeceğinize karar vermeniz gerekiyor. iOS, Android veya hem iOS hem de Android için mi olacak? Karar vermeden önce her platformun avantajları ve dezavantajları hakkında araştırma yapmalısınız. 4. Oyun Motoru: Mobil oyun geliştirmek için bir oyun motoru seçmeniz gerekiyor. Oyun motorları size arayüz, animasyon, fizik motoru, öğe yönetimi ve kullanıcı arayüzü gibi birçok özelliği sağlayacaktır. Un

Mount & Blade: Warband: A World of Ice and Fire(Game of Thrones) mod Türkçe Yama

Mount & Blade: Warband a mod olarak çıkan  A World of Ice and Fire’ın Türkçe yama dosyası ve kurulum rehberi mevcuttur. Sevilen oyun modlarından  A World of Ice and Fire çıktığı 2017 den beri oldukça popüler durumda. Yıllar geçse de oyuna olan ilgi eksilmiş değil. Türkçe yaması ile oyun zevkini arttırmak isteyenler için güzel haberlerimiz var. Oyunun son sürümüne uyumlu Türkçe yama nihayet geliştirici tarafından yayınlandı. Yama geliştiricisi oyunun 8.2 sürümüne uyumluluk belirtmiştir. Teşekkür Modun Türkçe yama çevirisini gerçekleştirip biz oyunseverlere sunan Dh forum üyesi Gothic40 ‘a teşekkür ediyoruz. Kendisinin emekleri sayesinde biz oyunseverler oyunu anlayarak oynayabileceğiz tekrardan. Türkçe Yamanın Kurulumu A World of Ice and Fire modunun türkçe yamasını kurmadan önce bilgisayarınızda Winrar veya Winzip programlarından birisi kurulu olmalıdır. Eğer kurulu değilse buraya tıklayarak Winrar programın kurulumu tamamlayın. Oyun açıksa öncekle sonlandırın ve aşağıdaki indirme