Ana içeriğe atla

Grand Theft Auto V TÜRKÇE YAMA

Popüler oyun serisi Grand Theft Auto’nın en popüler oyunu olan Gta 5 oyunu Türkçeleştiren kurulum dosyaları ve rehberi yer almaktadır. 

GTA 5 2015 yılında çıkmasına rağmen popülerliğinden bir şey kaybetmemişe benziyor. 2021 yılında hala Twitch’de izlenme rekorları kırmakta, Steam ve Epic Games’da en çok satılanlar listesinde hala ilk sıralarda yer alarak sürekli yeni oyuncular tarafından satın alınmaya devam ediyor

Teşekkür

GTA 5 oyunun Türkçe çevirisini yapan TechnoGame ekibine ve kurulum dosyasını hazırlayan GTATR ekibine teşekkür ediyoruz.

Türkçe Yama Çeviri Durumu

%100 menü ve %100 altyazı (Çevirmenler tarafından belirtilen çeviri yüzdeleri)

GTA 5 Türkçe Yama Kurulumu

 1. Oyunu kapatın ve ardından konudan indirdiğiniz Türkçe yama dosyasını Winrar ile açın ve masaüstüne bir klasöre çıkartın.
 2. Türkçe yama dosyası içerisinde yer alan ovisetup.exe yazılımını çalıştırın. Next ve Continue seçeneklerine tıklayarak OpenIV kurulumunu tamamlayın. Masaüstüne kısayolu oluşturulacak OpenIV isimli.
 3. Kurulum bitince OpenIV yazılımını çalıştırın. Açılan pencerede Grand Theft Auto V hemen altında Windows’a tıklayın ve 30 sanıye kadar programın yuklenmesini bekleyin.
 4. Program açılacak ardından sırasıyla üst menüde yer alan Tools -> ASI MANAGER tıklayın. Açılan pencerede hem ASI Loader hem OpenIV.ASI yanında bulunan install seçeneğini aktif edin. Onay isterse onaylayın bu işleminizi.
 5. Devamında tekrar başa gelin ve üst menüde Tools seçeneğinden Package Installer tıklayın. İndirdiğiniz kurulum dosyası içerisinde yer alan GTATR – GTA V Turkce Yama v1.7.oiv dosyasını seçin vebutonuna tıklayın. Açılan pencerede Mods Folder seçeneğini işaretleyin. Kurulum 1-2 dakika sürebilir sabırlı olun.
 6. Kurulum tamamlandı. Oyun içi altyazıları aktif etmek için. Oyun ayarlarından aktif etmelisiniz.

Uyarı: GTA ONLINE girerken Türkçe yamayı pasif hale getirmelisiniz. Hikaye modunu rahatlıkla Türkçe oynayabilirsiniz, GTA 5 Türkçe yama ban sebebi değildir hikaye modunu oynarken. Devamında Türkçe Yama nasıl pasif edilir onu anlatalım.

GTA 5 Türkçe Yama Pasif Hale Getirme

  1. Oyunu kapattıktan sonra kurmuş olduğunuz OpenIV yazılımını tekrar çalıştırın.
  2. Yukarıda yer alan Tools altında ASI MANAGER‘e tıklayın.
  3. Açılan Pencerede ASI Loader‘in yanında Unistall‘a tıklayın. Türkçe yamayı silmez sadece pasif hale getirir.
  4. Tüm pencereleri kapatın ve oyunu başlatabilirsiniz.

TÜRKÇE YAMAYI TEKRAR AKTİF hale getirmek için ASI Loader’ın yanında bulunan seçeneği tekrar tıklamalısınız.

GTA 5 Türkçe Yama İNDİR

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Wordpress Domain Değiştirme SQL kodları

Wordpress sitenizin domain değişikliği oldukça basit.İlk olarak Ftp üzerinden dosya yedeğinizi sunucuya yükleyin. Ardından phpmyadmin üzerinden mysql veritabanını upload ettikten sonra veritabanı adına tıklayın. sql menüsüne tıklayın açılan pencerede içerisinde bu kodları çalıştırın. Domain isimlerini kendi site isminize göre değiştirmeyi unutmayın. UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, 'http://www.eskialanadi.com', 'http://www.yenialanadi.com') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl'; UPDATE wp_posts SET guid = replace(guid, 'http://www.eskialanadi.com','http://www.yenialanadi.com'); UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, 'http://www.eskialanadi.com', 'http://www.yenialanadi.com');

9 Adımda Mobil Oyun Yapın

1. Fikir Bulma: İyi bir mobil oyun yapmak için öncelikle bir fikir bulmanız gerekiyor. Bu fikirler oyun dünyasından veya günlük hayattan olabilir. Önemli olan oyunun ilgi çekici, eğlenceli ve yenilikçi olmasıdır. Örneğin günlük hayatınızda gördüğünüz veyaşadığınız bir konuyu senaryolaştırmaya çalışmaktan başlayabilirsiniz. 2. Araştırma: Fikirlerinizi geliştirirken piyasada benzer oyunlar olup olmadığını araştırmalısınız. Bu, oyunu yaparken karşılaşabileceğiniz sorunları önlemenize veya oyunu daha da geliştirmenize yardımcı olacaktır. 3. Platform Seçimi: Mobil oyun yaparken, hangi platformu seçeceğinize karar vermeniz gerekiyor. iOS, Android veya hem iOS hem de Android için mi olacak? Karar vermeden önce her platformun avantajları ve dezavantajları hakkında araştırma yapmalısınız. 4. Oyun Motoru: Mobil oyun geliştirmek için bir oyun motoru seçmeniz gerekiyor. Oyun motorları size arayüz, animasyon, fizik motoru, öğe yönetimi ve kullanıcı arayüzü gibi birçok özelliği sağlayacaktır. Un

Mount & Blade: Warband: A World of Ice and Fire(Game of Thrones) mod Türkçe Yama

Mount & Blade: Warband a mod olarak çıkan  A World of Ice and Fire’ın Türkçe yama dosyası ve kurulum rehberi mevcuttur. Sevilen oyun modlarından  A World of Ice and Fire çıktığı 2017 den beri oldukça popüler durumda. Yıllar geçse de oyuna olan ilgi eksilmiş değil. Türkçe yaması ile oyun zevkini arttırmak isteyenler için güzel haberlerimiz var. Oyunun son sürümüne uyumlu Türkçe yama nihayet geliştirici tarafından yayınlandı. Yama geliştiricisi oyunun 8.2 sürümüne uyumluluk belirtmiştir. Teşekkür Modun Türkçe yama çevirisini gerçekleştirip biz oyunseverlere sunan Dh forum üyesi Gothic40 ‘a teşekkür ediyoruz. Kendisinin emekleri sayesinde biz oyunseverler oyunu anlayarak oynayabileceğiz tekrardan. Türkçe Yamanın Kurulumu A World of Ice and Fire modunun türkçe yamasını kurmadan önce bilgisayarınızda Winrar veya Winzip programlarından birisi kurulu olmalıdır. Eğer kurulu değilse buraya tıklayarak Winrar programın kurulumu tamamlayın. Oyun açıksa öncekle sonlandırın ve aşağıdaki indirme