Ana içeriğe atla

Defi Nedir Defi Borsalar Güvenli Midir?

DeFi Nedir?

DeFi kavramı, merkeziyetsiz finans kavramının kısaltması olarak bilinmektedir. Bu durumu açıklamak gerekirse; finansal aracıları bozmak amacıyla kripto para birimi ya da blok zincirindeki çeşitli finansal uygulamalar adına kullanılmaktadır. Merkeziyetsiz Finans kavramının kısaltması olan bu kavram, tek bir sunucu yerine merkeziyetsiz bir bilgisayar ağı üzerinde çalışmakta olan bir finansal sistem olarak da bilinmektedir.

Binance DeFi Cüzdanı Ne İşe Yaramaktadır?

Binance isimli kripto para borsası tarafından sunulmakta olan ilk endeks türevleri ürünü olarak DeFi bileşik endeksi; borsada listelenmiş olan ve hızla büyüyen DeFi protokol terimlerini kullanıcıların kolay ve hızlı bir şekilde izlemesine olanak sağlamaktadır. Bu sistemle beraber; gerçek zamanlı olarak görülen fiyatlar, ağırlıklı ortalamaları kullanarak USDT cinsinden hesaplama yapmaktadır.

DeFi Neden Önemlidir?

DeFi kripto para uygulamaları, aracıyı tamamen ortadan kaldırmaktadır. Böylece kullanıcılara daha fazla kontrol edebilme şansı, daha fazla esneklik ve daha hızlı işlem yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu tür sistemler, kullanıcılara daha düşük maliyetler ile işlem yapma olanağı da sağlamaktadır.

Binance DeFi Staking Riskli Midir?

Binance isimli kripto para borsası ya da daha büyük merkezli borsalarda uygulanan DeFi Staking güvenli olarak yapılmaktadır. Bu borsanın dışında yapılan işlemler, tamamen merkeziyetsiz olan borsalarda oldukça riskli bir işlem olarak karşımıza gelmektedir. Çünkü yapılan yatırım ya da yapılan projeler başarısız olabilmektedir. Böylece yatırılan paranız, sıfırlanabilmektedir.

Stake Etmek, Kavramının Anlamı Nedir?

Bu kavramın Türkçe karşılığı kilitlemek olarak bilinmektedir. Finansal bir terim olan Stake Etmek kavramı, kripto para borsasında ve piyasalarında; bir kripto para birimini belirli zaman aralıklarında kripto para cüzdanlarında kilitli olarak tutmayı ifade etmektedir.

Stake Etmek İşlemi Ne Kadar Kazanç Sağlamaktadır?

Rakip işlemlere göre bu işlemlerde %14,5 daha yüksek yıllık getiri sağlamak mümkün olabilmektedir.

DeFi Sistemi Nasıl Çalışmaktadır?

DeFi isimli sistemde oluşturulan tokenler, otomatik ve merkeziyetsiz olarak çalışan platformlara özgü birçok farklı kripto para birimlerini temsil etmektedir. Akıllı sözleşmelerin de kullanıldığı bu tür sistemlerde, kullanıcılara ait olan 75 milyar dolarlık kripto paranın saklanmış olduğu blok zincir üzerine inşa edilmiş birçok finansal hizmet yer alabilmektedir.

DeFi Faiz İçeriyor Mu?

Bu borsa, Açık Bankacılık ya da Açık Kaynaklı Kod gibi bir akımı temsil etmektedir. Merkezi blok zincirleri üzerine kurulu projeler ya da platformlar, DeFi uygulaması olarak kendilerini pazarlama şansına sahip olabilmektedir. DeFi isimli sistem üzerinde sunulmakta olan faiz kazanma ya da borç alma gibi finansal işlemlere erişim sağlamak mümkün olabilmektedir.

DeFi Hangi Borsada Yer Alıyor?

DeFi isimli kripto para, Blockchain sistemi üzerinde çalışmaktadır. Bu tür uygulamalar, ürünler, finansal piyasalar ve hizmetler yaratmaya müsait olabilmektedir. Bu kripto paralar, birçok Binance ve Gate.io gibi büyük borsalarda işlem görmekte olan kripto paralar arasında yer almaktadır.

DeFi Borsalarda Soğuk Cüzdan Kavramı

Soğuk Cüzdan ürünleri, USB Bellek formatında olabileceği gibi soğuk cüzdanlara çevrimiçi olarak erişmek de mümkün olmamaktadır. Bu cüzdanlar, aynı zamanda donanım cüzdanı olarak da çeşitli kaynaklarda ifade edilebilmektedir. Fiziksel donanımlardan meydana gelmekte olan bu ürünler, kripto para birimlerinin çevrim içi ortamda yaşayabileceği risklerin de önüne geçmemizi sağlamaktadır. Kripto para birimlerini internet ile erişilemez bir şekilde korumakta olan bu cihazlar, dijital varlıklarının çalınması gibi durumlarda da neredeyse mümkün olmadan işlemleri sağlamaktadır.  Varlıklarını uzun süre muhafaza etmeyi ve yatırımlarını uzun süre korumayı düşünen her bir yatırımcı soğuk cüzdanları tercih etmektedir.

DeFi Sisteminin Soğuk Cüzdan Muhafaza Süreci

Soğuk Cüzdan Kavramı, kripto para alım ve satım işlemlerini gerçekleştirmekte olan herkesin bildiği ya da öğrenmek istediği bir durum olarak karşımıza çıkabilmektedir. Genel olarak kripto paraların güvenliği, dijital para birimlerine yatırım yapmakta olan insanların önceliği olarak bilinmektedir. Tam da bu konu sırasında karşımıza soğuk cüzdan kavramı çıkmaktadır. Kripto paralarınızı soğuk cüzdanlar içerisinde saklayarak, onları güvenli bir şekilde saklamanız mümkün olabilmektedir. Soğuk cüzdanları kullandığınız süre boyunca; herhangi bir internet bağlantınız olmasa dahi, çevrim dışı cüzdanlar ile kripto paralarınızı saklamanız mümkün olabilmektedir. Bitcoin gibi kripto para birimlerinin korunması adına çevrim dışı kripto para cüzdanlarının kullanması mümkün olabilmektedir.

 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Wordpress Domain Değiştirme SQL kodları

Wordpress sitenizin domain değişikliği oldukça basit.İlk olarak Ftp üzerinden dosya yedeğinizi sunucuya yükleyin. Ardından phpmyadmin üzerinden mysql veritabanını upload ettikten sonra veritabanı adına tıklayın. sql menüsüne tıklayın açılan pencerede içerisinde bu kodları çalıştırın. Domain isimlerini kendi site isminize göre değiştirmeyi unutmayın. UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, 'http://www.eskialanadi.com', 'http://www.yenialanadi.com') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl'; UPDATE wp_posts SET guid = replace(guid, 'http://www.eskialanadi.com','http://www.yenialanadi.com'); UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, 'http://www.eskialanadi.com', 'http://www.yenialanadi.com');

9 Adımda Mobil Oyun Yapın

1. Fikir Bulma: İyi bir mobil oyun yapmak için öncelikle bir fikir bulmanız gerekiyor. Bu fikirler oyun dünyasından veya günlük hayattan olabilir. Önemli olan oyunun ilgi çekici, eğlenceli ve yenilikçi olmasıdır. Örneğin günlük hayatınızda gördüğünüz veyaşadığınız bir konuyu senaryolaştırmaya çalışmaktan başlayabilirsiniz. 2. Araştırma: Fikirlerinizi geliştirirken piyasada benzer oyunlar olup olmadığını araştırmalısınız. Bu, oyunu yaparken karşılaşabileceğiniz sorunları önlemenize veya oyunu daha da geliştirmenize yardımcı olacaktır. 3. Platform Seçimi: Mobil oyun yaparken, hangi platformu seçeceğinize karar vermeniz gerekiyor. iOS, Android veya hem iOS hem de Android için mi olacak? Karar vermeden önce her platformun avantajları ve dezavantajları hakkında araştırma yapmalısınız. 4. Oyun Motoru: Mobil oyun geliştirmek için bir oyun motoru seçmeniz gerekiyor. Oyun motorları size arayüz, animasyon, fizik motoru, öğe yönetimi ve kullanıcı arayüzü gibi birçok özelliği sağlayacaktır. Un

Mount & Blade: Warband: A World of Ice and Fire(Game of Thrones) mod Türkçe Yama

Mount & Blade: Warband a mod olarak çıkan  A World of Ice and Fire’ın Türkçe yama dosyası ve kurulum rehberi mevcuttur. Sevilen oyun modlarından  A World of Ice and Fire çıktığı 2017 den beri oldukça popüler durumda. Yıllar geçse de oyuna olan ilgi eksilmiş değil. Türkçe yaması ile oyun zevkini arttırmak isteyenler için güzel haberlerimiz var. Oyunun son sürümüne uyumlu Türkçe yama nihayet geliştirici tarafından yayınlandı. Yama geliştiricisi oyunun 8.2 sürümüne uyumluluk belirtmiştir. Teşekkür Modun Türkçe yama çevirisini gerçekleştirip biz oyunseverlere sunan Dh forum üyesi Gothic40 ‘a teşekkür ediyoruz. Kendisinin emekleri sayesinde biz oyunseverler oyunu anlayarak oynayabileceğiz tekrardan. Türkçe Yamanın Kurulumu A World of Ice and Fire modunun türkçe yamasını kurmadan önce bilgisayarınızda Winrar veya Winzip programlarından birisi kurulu olmalıdır. Eğer kurulu değilse buraya tıklayarak Winrar programın kurulumu tamamlayın. Oyun açıksa öncekle sonlandırın ve aşağıdaki indirme