Ana içeriğe atla

PHP Yazılım Dili Öğrenilmeli mi? Mesleki Anlamda Geleceği var mı?

PHP’nin geleceği hakkında kesin bir şey söylemek zordur. Ancak, PHP topluluğu sürekli güncelleniyor ve daha iyi hale getiriliyor. Ayrıca, PHP web uygulamalarının geliştirilmesinde hala yaygın bir şekilde tercih edildiği düşünüldüğünde, PHP’nin gelecekte de var olacağı söylenebilir.

PHP

Evet, PHP’nin gelecekte de popüler olabileceği söylenebilir. PHP, web uygulamaları için kolayca öğrenilebilir ve kullanışlı bir dildir. Ayrıca, PHP’nin topluluğu hala büyümekte ve yeni özellikler eklenmektedir. Bunun yanı sıra, PHP’nin çeşitli popüler web uygulamaları ve CMS’ler tarafından kullanılması, PHP geliştiricileri için fırsatların devam etmesine neden olmaktadır. Tüm bu faktörler düşünüldüğünde, PHP’nin gelecekte de popüler olma ihtimali yüksektir. Evet, PHP hala oldukça popüler bir web programlama dili olarak kullanılmaktadır. PHP’nin öğrenilmesi de web programlama hedefleriniz için yararlı olabilir.

PHP nin geleceği var mı?

Tamamen yok olması mümkün değil ama belki kullanım oranı azalabilir. Bunun sebebi, web programlama alanında diğer programlama dillerinin popüler hale gelmesidir. Ancak, PHP hala birçok web geliştirme projeleri için kullanılıyor ve PHP topluluğu geliştirme sürecine devam ediyor. Ayrıca, PHP’nin halihazırda bulunan uygulamaları ve CMS’leri için sürekli olarak güncellenmeye devam ettiği de görülüyor. Bu nedenle, PHP’nin tamamen yok olması ihtimali düşük olsa da, gelecekte kullanım oranında düşüş yaşanabilir.

Peki ya PHP ile Kazanç Konusu  ?

Mesleki anlamda PHP yazılım dili için ilanların sayısı oldukça fazladır. PHP geliştiricilerinin piyasa değeri, özellikle PHP ile giriş seviyesi web sitesi tasarımı ve geliştirme bilgilerine sahip olan programcılar arasında oldukça fazladır. PHP, web uygulama geliştirme alanında iyi bir seçenek olmaya devam ediyor ve bu nedenle, işverenler tarafından aranan bir beceridir.

PHP yazılım dilini bilmek, kişinin tecrübesi, çalıştığı şirket, bölgesel faktörler ve diğer birçok faktöre göre değişebileceği için net bir cevap vermek zor. Ancak, dünya genelinde PHP yazılım dili bilen birçok web geliştiricisi, Amerika’ da yıllık ortalama 30.000$ – 80,000$ arasında bir gelir elde etmektedir. Bu rakam, PHP’ye hakimlik derecesi, tecrübe, çalışılan şirket ve konum faktörlerine göre değişebilir. Ayrıca, serbest çalışanlar için kazançlarını belirlemek daha da zor olabilir ve bu durum dağişkenlik gösterir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Wordpress Domain Değiştirme SQL kodları

Wordpress sitenizin domain değişikliği oldukça basit.İlk olarak Ftp üzerinden dosya yedeğinizi sunucuya yükleyin. Ardından phpmyadmin üzerinden mysql veritabanını upload ettikten sonra veritabanı adına tıklayın. sql menüsüne tıklayın açılan pencerede içerisinde bu kodları çalıştırın. Domain isimlerini kendi site isminize göre değiştirmeyi unutmayın. UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, 'http://www.eskialanadi.com', 'http://www.yenialanadi.com') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl'; UPDATE wp_posts SET guid = replace(guid, 'http://www.eskialanadi.com','http://www.yenialanadi.com'); UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, 'http://www.eskialanadi.com', 'http://www.yenialanadi.com');

9 Adımda Mobil Oyun Yapın

1. Fikir Bulma: İyi bir mobil oyun yapmak için öncelikle bir fikir bulmanız gerekiyor. Bu fikirler oyun dünyasından veya günlük hayattan olabilir. Önemli olan oyunun ilgi çekici, eğlenceli ve yenilikçi olmasıdır. Örneğin günlük hayatınızda gördüğünüz veyaşadığınız bir konuyu senaryolaştırmaya çalışmaktan başlayabilirsiniz. 2. Araştırma: Fikirlerinizi geliştirirken piyasada benzer oyunlar olup olmadığını araştırmalısınız. Bu, oyunu yaparken karşılaşabileceğiniz sorunları önlemenize veya oyunu daha da geliştirmenize yardımcı olacaktır. 3. Platform Seçimi: Mobil oyun yaparken, hangi platformu seçeceğinize karar vermeniz gerekiyor. iOS, Android veya hem iOS hem de Android için mi olacak? Karar vermeden önce her platformun avantajları ve dezavantajları hakkında araştırma yapmalısınız. 4. Oyun Motoru: Mobil oyun geliştirmek için bir oyun motoru seçmeniz gerekiyor. Oyun motorları size arayüz, animasyon, fizik motoru, öğe yönetimi ve kullanıcı arayüzü gibi birçok özelliği sağlayacaktır. Un

Mount & Blade: Warband: A World of Ice and Fire(Game of Thrones) mod Türkçe Yama

Mount & Blade: Warband a mod olarak çıkan  A World of Ice and Fire’ın Türkçe yama dosyası ve kurulum rehberi mevcuttur. Sevilen oyun modlarından  A World of Ice and Fire çıktığı 2017 den beri oldukça popüler durumda. Yıllar geçse de oyuna olan ilgi eksilmiş değil. Türkçe yaması ile oyun zevkini arttırmak isteyenler için güzel haberlerimiz var. Oyunun son sürümüne uyumlu Türkçe yama nihayet geliştirici tarafından yayınlandı. Yama geliştiricisi oyunun 8.2 sürümüne uyumluluk belirtmiştir. Teşekkür Modun Türkçe yama çevirisini gerçekleştirip biz oyunseverlere sunan Dh forum üyesi Gothic40 ‘a teşekkür ediyoruz. Kendisinin emekleri sayesinde biz oyunseverler oyunu anlayarak oynayabileceğiz tekrardan. Türkçe Yamanın Kurulumu A World of Ice and Fire modunun türkçe yamasını kurmadan önce bilgisayarınızda Winrar veya Winzip programlarından birisi kurulu olmalıdır. Eğer kurulu değilse buraya tıklayarak Winrar programın kurulumu tamamlayın. Oyun açıksa öncekle sonlandırın ve aşağıdaki indirme